Ši mergaitė patvirtina, ką tvirtina tėvų atstūmimą keletą dešimtmečių tyrinėję specialistai, tai yra skirtumą tarp smurtą patyrusių vaikų ir tėvų atstūmimą patyrusių bei tėvų atstūmimo pasekmes ( 8 nuteikto vaiko elgesio požymiai) jau turinčių vaikų:
„Dabar su tėčiu visai nebendrauju, bet kai jis buvo blaivus, buvo geras, buvo blogai tik tada, kai jis buvo girtas …”.
Muštas ir ne kartą vaikas vertina savo skriaudėją ( šiuo konkrečiu atveju-savo tėvą) be neapykantos jam, rasdamas ir pozityvių žodžių. Kai tuo tarpu tėvų atstūmimą patyręs ir nuteiktas prieš skyrium gyvenantį tėvą/motiną , bet NIEKADA nemuštas ir niekaip kitaip neskriaustas vaikas (ir, dažniausiai, taip pat ir jo mama/tėvas), yra pilnas neapykantos, paniekos, menkinimo jam.
Aiškiau skirtumus tarp skriausto vaiko ir neteikto vaiko ( patyrusio tėvų atstūmimą) galite matyti šiame video: https://www.youtube.com/watch?v=7S2hErr_EzI
Toliau skaitant apie mergaitės sunkią dalią randame ir tokį jos pasakojimą: „„„Prieš kelias savaites buvau susitikusi su savo mama, ji man perdavė du pliušinius meškiukus ir šokoladą, o kai apie tai sužinojo tėvas, iš manęs viską atėmė, taip pat paėmė telefoną bei liepė eiti į kambarį ir klauptis ant kelių, – pasakojo mažametė. – Paskui jis man liepė nusirengti rūbus, likau tik su apatiniais, kai tėvas paėmė diržą ir pradėjo mane mušti per įvairias kūno vietas”.
Taigi, ši mergaitė patiria dvigubą smurtą; fizinį, ją mušant, ir psichologinį, atimant iš jos iš mamos gautas lauktuves/dovanas, o prie to dar ją taip pat mušant, tik neaišku, už ką: kad susitiko su mama ( kuri turi priklausomybę alkoholiui, todėl nėra žinoma, ar teismo sprendimu mamai uždrausta bendrauti su dukra)? Kad susitiko su tėvo ex, kuri nepatenkino jo lūkesčių ir dėl to pyktį lieja ant vaiko? Ar??? Jei mama neturėtų priklausomybės alkoholiui, tai tėvo elgesys su mergaite po jos susitikimo su mama atitinka nuteikinėtojo elgesį pagal 17 nuteikinėtojo strategijų.
Straipsnį skaitykite čia: