Vakar, 29-02-2024, Nyderlanduose buvo teisiama mama Simona iš Lietuvos, Gargždų. Lietuvė pripažinta kalta, piktnaudžiavusi motinos teisėmis ir sistemingai bei piktybiškai trukdžiusi tėvui bendrauti su dukra. Ji kaltinta vaiko pagrobimu ir jo išvežimu į Lietuvą be jo biologinio tėvo žinios. (https://atstumimosindromas.info/gargzdiske-nuteista-kaleti/) Už šį vaiko teisių ir tėvo teisių į tėvystę pažeidimą prokuroras siūlė vaiko mamai skirti 12 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Tačiau, atsižvelgus į tai, jog motinai atliekant bausmę, vaikas bus atskirtas nuo mamos, skirta 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir 20 mėnesių laisvės atėmimo bausmė lygtinai ( t.y., jei, atlikus 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ji ir toliau trukdys tėvui matytis su dukra, bus pasiųsta už grotų 20-čiai mėnesių). Beje, į anksčiau vykusį teismo posėdį mama neatvyko, bet, supratus, kad dėl to gali būti jai skirta dar didesnė bausmė, šį kartą, didžiam mergaitės tėvo Tommy nustebimui, į teismą ji atvyko.
Norėčiau atskirai išskirti mamos Simonos pasakytą patirtį Lietuvoje: „Ji tvirtino, kad dukrytės paėmimas ir įregistravimas Lietuvoje nėra tarptautinis vaikų pagrobimas pagal Lietuvos standartus. Vaikas priklauso motinai ir bausmė skiriama tik tuo atveju, jei, pavyzdžiui, jūs, kaip tėvai, neturite pripažintos vaiko globos ( t.y., kai pagrobiamas svetimas vaikas). Tommy buvo leista aplankyti savo dukrą ( labai abejotina, nes buvo TV laida apie tai, kad tėvas ilgai negalėjo matyt dukros ir, tik su Nyderlandų TV pagalba, pasimatė trumpam).
Belieka laukti, kaip Lietuvos poilitikai aiškinsis Nyderlandams ir ES apie savo tokį supratimą dėl vaikų tarptautinio grobimo? Lt bandoma dabar įteigti visuomenei, jog visais be išimties atvejais mamos su vaikais bėga tik dėl smurto..
Daugiau informacijos olandų kalba čia: