Tėvų atstūmimas – pasaulyje pripažįstamas vaikų sveikatą žalojančiu reiškiniu. Užsienio mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad tai kelia pavojų, bet Lietuvoje į tai dažnai nekreipiama dėmesio.

Skaityti daugiau:

R.Kvietkausko komentaras: Taikliai atskleista problema. Dėkojame žurnalistei D. Krapavickaitei ir „Kauno dienos” redakcijai už puikų aktualios problemos pateikimą.
Jau po APTA komentaro šiam straipsniui teikimo mūsų asociacijos narys R. Kvietkauskas ( bei B. van der Weg ) dalyvavo (tiesiogine transliacija internetu) PASG konferencijoje, vykusioje Filadelfijoje, Pensilvanijos valstijoje, JAV. Konferencija vyko 3 dienas, pranešimus skaitė didžioji dauguma TA mokslo korifėjų – W. Bernet, S. Miller, A. Baker, D. Lorandos, K. Woodall ir kiti. Su konferencijos pranešimų abstraktais galima susipažinti PASG puslapyje.
Dalyvaudami konferencijoje norėjome pasitikrinti, ar mūsų sukauptos žinios ir patirtis TA srityje, nuolat sekant naujienas mokslinėje spaudoje, užsienio kolegų (NVO) veikloje ir bendraujant su TA nuskriaustais tėvais Lietuvoje, neatsilieka nuo naujausių pasaulyje tendencijų. Informacija, kurią sužinojome sudalyvavę konferencijoje, ne tik patvirtino, bet ir sustiprino kai kuriuos esminius aspektus:
1. TA yra smurtas prieš vaikus; sunkus TA yra viena sunkiausių smurto prieš vaikus formų!!!
2. Sunkiais TA atvejais (kai vaikas su atstumtu tėvu/motina be tarpininko jau nebebendrauja) būtina visų pirma kuo skubiau vaiką ATSKIRTI nuo nuteikinėtojo. Todėl, kad, kaip bet kokio kito sunkaus smurto atveju, būtina smurtą NUTRAUKTI. Vaiko ryšio su atstumtuoju iš tėvų atstatymas yra ANTRAS (ne pirmas!) pagalbos vaikui etapas.
3. Psichologo tarpininkavimas, mediacija ir kitos standartinės pagalbos priemonės yra KONTRAINDIKUOTINOS sunkaus TA atvejais. Deja, mūsų patirtis rodo, kad tokias neefektyvias, iš esmės NUSIKALSTAMAS, priemones mums ir mūsų vaikams tesiūlo Lietuvos psichologai, VT specialistai ir teisėjai. Vardan vaikų – ATSIKVOŠĖKIME PAGALIAU!!!”