Tėvas Patrikas Damhausas (oland.Patrick Damhuis) ką tik baigė savo kryžiaus žygį prieš tėvų atstūmimą. Jis žygiavo iš Enschede į Den Hagą, Eidamas per upę Aisel ( Ijsel), prisiminė čia kazkada fimuotą fimą “Tiltas per toli”. Šiam tėvui jokie tiltai nėra per toli, nes jis žygiavo dėl savo vaikų!
Patrikas, patirdamas tėvų atstūmimą ir po skyrybų negalėdamas matyti savo vaikų, sunkiai valdo emocijas. Jo žygis turi dvidubą prasmę: dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į vis dar laikas nuo laiko tai vienoje tai kitoje šalies vietoje pasikartojančius tėvų atstūmimo atvejus, raginant tokias bylas tirti kuo greičiau, kad vaikai patirtų kuo mažiau neigiamų emocijų bei būtų sustabdytas niekuo nepagrįstas tėvų ir vaikų atskyrimas.
Taip pat, šimtus kilometrų žygiuodamas, Patrikas siekia sumažinti neigiamas emocijas bei širdies skausmą. Fizinis nuovargis padeda emociškai “išsikrauti”.
Patrkas išėjo į kelią tam nesiruošęs, spontaniškai. Lygiai taip pat, kaip jis nebuvo pasiruošęs vaikų atskyrimui. Patrikas sako: “Turiu su savim 17 kg. sveriančią kuprinę, vaikišką vežimėlį – tėvystės simbolį -, ir dukrytės man atiduodą jos mylimą meškiną, norint paguosti: “Tėti, čia tau, jei tu jausies vienišas”…
Taip, Patrikas, negalėdamas bendrauti su savo vaikais, jaučiasi vienišas. Labai vienišas.
Tačiau daugybė tėvų atstumimą patyrusių ir net to nepatyrusių tėvų, mamų bei kitų vaikų artimųjų, palaiko Patriko žygį ne vien žinutėmis socialiniuose tinklapiuose, bet ir asmeniškai atkarpą kelio žygiuodami kartu.
Kai Jūp Zander(Joep Zander, žinomas Nyderlandų pedagogas, dailininkas bei kovos prieš tėvų atstūmimą Nyderlanduose pradininkas) kartu su Patriku pasiekė Apeldoorną, išdrįso savo kelionę palyginti su kryžiaus žygiu. Kryžiaus žygiu prieš tėvų atstūmimą. Tik vietoj kryžiaus nešėsi jie kuprinę bei vaikišką meškį.
Kito tėvo, Alberto Streep, kryžaus žygis prieš tėvų atstūmimą turėjo kitą formą: eilę metų kiekvieną savaitę daugelyje Nyderlandų laikraščių pasirodydavo jo nuotrauka , kur jis stovėdavo su plakatu “Tėvas ilgisi vaiko”.
Kaip paprastai tokiais atvejais būna, pasirodė viena kita nepatenkintų motinų replika, kur jos priekaištauja, jog per daug ir per dažnai apie tėvus kalbama. Tačiau jos pamiršo, kad Patrikas žygiavo ne vien savo skausmą malšindamas, bet taip pat ir dėl visų kitų atstumiamų motinų, tėvų, kitų artimų vaiko giminaičių, o svarbiausia – vaikų, netenkančių ryšio su savo šeimų nariais.

Pasiekęs Den Hagą, Patrikas perdavė Parlamento nariui Svenui Kopmansui (Sven Koopmans) ranka rašytą kreipimąsi dėl tėvų atstūmimo.
Su Patriku susisiekti galima tel. 0031(0)640037544 arba Facebook
Patriko kelionės maršrutą rasite Google žemėlapyje Enschede – Den Haag