Rytoj, balandžio 25-ją, minima tarptautinė tėvų atstūmimo pažinimo diena.
Įvairiose pasaulio šalyse įvairios organizacijos bei pavieniai asmenys stengiasi atkreipti įstaigų bei organizacijų, dirbančių su šeimomis ir/ar ginančių vaikų teises bei geriausius vaikų interesus, teisėsaugos institucijų, įstatymų leidžiamųjų organų bei vyriausybių dėmesį į psichoginio smurto prieš vaikus rūšį-tėvų atstūmimą.
Tėvų atstūmimas-reiškinys, išryškėjantis skyrybų metu arba po skyrybų, kai vienas iš vaiko tėvų be rimtos priežasties stengiasi sutrikdyti ir/ar visiškai nutraukti vaiko ir skyrium gyvenčio jo tėvo ryšį. Tėvų atstūmimo pasekoje vaikas, melo apie skyrium gyvenantį tėvą bei manipuliacijų, atsisako bendrauti su skyrium gyvenančiu tėvu, taip be rimto pagrindo nutraukiant šeimos ryšius su visa atstumiamo tėvo gimine ir aplinka.
Tėvų atstūmimo problematikos ekspertų bei specialistų moksliniai tyrimai rodo, jog tėvų atstūmiams yra žalingas vaikų sveikai psichologinei raidai. Tėvų atstūmimas daugelyje vakarų valstybių yra tapatinamas su smurtu artimoje aplinkoje.
Balandžio 25-ąją Europos tėvų platformos prezidentas P.Tromp (2013m. skaitęs pranešimą apie lygiavertę tėvystę konferencijoje Lietuvoje ) pateikė pareiškimą dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų trūkumų dėl tėvų, po skyrybų neturinčių globos (pagal Lietuvos teisę-gyvenančių skyrim nuo savo vaikų), bendravimo su vaikais. Pagrindu pareiškimui paimta A.Baškio byla prieš Lietuvą Nr. 47410/20 bei kitos bylos.
Prieš porą metų pasirodžiusio filmo apie tėvų atstūmimą „Erasing Family (Sunaikinti Šeimą) autorė ir direktorė Ginger Gentile sako: „Parodysiu, kaip susijungti su atitolusiu vaiku, „atšaukti” tėvų atstūmimą ir išgydyti susvetimėjimą, kurį sukėlėskyrybos ar išsiskyrimas… Be teismų! Balandžio 25-osios proga ji primena, jog ji pasiruošus padėti tėvams, siekiantiems susigrąžinti tėvų atstūmimo pasekoje prarastus vaikus. Jos mokymai apie didžiausias 3 atstumtų tėvų klaidas, siekiant santykių atstatymo, bei apie kai ką daugiau:
Tarptautinės pažinimo apie tėvų atstūmimą dienos proga žinomas Indijos dainininkas ir muzikos kompozitorius iš Indijos kino pramonės sukūrė dainą apie tėvų atstūmimą „Haara Nahi“ Dainos dainavimo kampanija tęsis nuolat, kol pasikeis įstatymai ir teismų požiūris į tėvų atstūmimą Indijoje.