2019 04 25 minėsime „Pasaulinę tėvų atstūmimo supratimo” dieną.
Data: 2019-04-25, 15 valandą
Vieta: Lukiškių aikštė / prie Vilniaus apygardos teismo
Lietuvoje „Pasaulinė tėvų atstūmimo supratimo diena” tik pradedama minėti, nors pasaulyje tai jau bus 14-tas kasmetinis renginys. Taigi mes, piketuotojai, nuo pasaulio atsiliekame 14 metų, o kiek atsilieka mūsų psichologų „rekomendacijos” ir teismų „sprendimai”?
Tėvų atstūmimas – reiškinys, kuomet vienas iš tėvų, dažniausiai skyrybų metu, tas, su kuriuo nustatoma vaiko gyvenamoji vieta (dažniausiai motina), be jokios pateisinamos priežasties nuteikia vaikus prieš kitą iš tėvų (dažniausiai tėtį). Nors rečiau, tačiau ne mažiau žiauriai kartais nukenčia ir motinos. Tačiau bet kuriuo atveju tėvų atstūmimas labiausiai sužaloja keršto buvusiam sutuoktiniui įrankį – pačius vaikus.
Nors tėvų atstūmimas yra viena žiauriausių smurto prieš vaikus formų, atimanti iš vaiko pusę jo šaknų (ryšys nutrūksta ir su seneliais bei to tėvo giminėmis), tačiau Lietuvoje daugelio vaiko teisių specialistų, įstatymų leidėjų, teisėjų ignoruojamas. Todėl piketuosime prie Vilniaus apygardos teismo – protestuosime prieš mūsų vaikus žalojančius valdininkus ir teismų sprendimus.
Dienos simbolis – pučiami muilo burbulai, vadinami „meilės burbulais”. Mūsų meilės vaikams, kaip ir muilo burbulų, niekas – net žiauriausi teismų sprendimai – negali apriboti ar atimti. Norime, kad vaikai turėtų galimybę mylėti ir būti mylimi.
Kadangi, atėmus iš mūsų vaikus, nebereikalingi mums tapo vaikų žaislai ir daiktai – norime juos atiduoti teisėjams. Lai turi. Gal susimąstys?
Kviečiame prisijungti šeimų, vaikų, tėvų teises kovojančių nevyriausybinių organizacijų, vyrų ir moterų krizių centrų, vaiko teisių tarnybų atstovus, psichologus, teisininkus. Kviečiame atvykti ir tėvų atstūmimo oponentus – gal pagaliau suprasite, kad juoda nėra balta 🙂