Buvęs Nyderlandų Jaunimo bei Šeimos Reikalų Ministras ir Ministro Pirmininko pavaduotojas Andre Rauvoet 2018m. vasario pabaigoje pristatė raportą apie skyrybų kiekį bei pobudį per pastaruosius metus. Besiskiriančių porų sumažėjo, tačiau jų tarpe padidėjo aršių skyrybų tarp partnerių skaičius, kas labai neigiamai atsiliepia vaikų tiek fizinei, tiek dvasinei sveikatai.
Kad apsaugoti vaikus nuo aršių skyrybų neigiamų pasekmių, A.Rauvoet pasiūlė keletą naujovių. Tokių, kaip santuokos sutartyje raštu užfiksuoti tėvų veiksmus, jei , susilaukus vaikų, tektų išsiskirti. Buvęs ministras pasiūlė netgi konkrečiai detalizuoti ne vien materialinius aspektus, bet taip pat alternuojamos vaiko gyvenamos vietos, bendravimo su skyrium gyvenančiais tėvais bei seneliais ir gimine pobūdį. Toks iš anksto susitartas ir pasirašytas dokumentas yra lygus teismo sprendimui. Tad skyrybų atveju tėvai būtų nuo pirmo momento įpareigoti vykdyti sutartį. Nebebūtų gaištamas laikas teismuose, dėl ko dažnai nutraukiamas vaiko ir skyrium gyvenančio tėvo bendravimas ir net ryšys.
Jei tėvai nėra susituokę ir susilaukia vaikų, tai alternatyva tokiai santuokos sutarčiai galėtų būti vaiko gimimo kontraktas. Būtent tame kontrakte turėtų būti susitarta dėl tėvų veiksmų vaikų atžvilgiu tam atvejui, jei partnerystė suirtų.
2013 m. bei 2015m. šioje srityje atliktų tyrimų pagrindu padaryta išvada, jog didžiausia problema yra sugaižtas skyrybų procesui laikas, kurio metu, esant tėvų atstūmimo situacijai, vaikai yra priešiškai nuteikiami skyrium gyvenantiems tėvams, nutraukiamas reguliarus ir lygiavertis bendravimas, kas sutrikdo normalius tėvų-vaikų santykius ar net juos visiškai negrįžtamai sužlugdo.