Išsamiai surinkta Lietuvos institucijų, atsakingų už problemos sprendimą, pozicija. Nei viena institucija neturi veiksmų plano, kaip užkirsti kelią tėvų atstūmimui.
„Pasiteiravus pačios institucijos [Vaiko teisių apsaugos kontrolierės E. Žiobienės – aut. past.], ar jos specialistai gilina savo žinias TA klausimu bei kokie metodai taikomi minėtos problemos sprendimui, šis momentas atsiųstame formaliame atsakyme buvo praleistas.”
Mūsų komentaras: E. Žiobienė, mūsų žiniomis, visada klausiama apie tėvų atstūmimą atsako apie konfliktą (paklausta apie pomidorus, atsako apie agurkus).
„NTA [Nacionalinės teismų administracijos – aut. past.] užklausus, kokia yra būtent su TA susiduriančių teisėjų bei teismuose dirbančių psichologų kvalifikacija, kadangi šiuo atveju daug lemia specifinės žinios, institucijos atstovė Miglė Pavliukovičienė aiškaus atsakymo nepateikė.”
Mūsų komentaras: Nacionalinė teismų administracija, mūsų žiniomis, daugybę kartų atsisakė nagrinėti pareiškimus dėl teisėjų, diskriminuojančių atstumtuosius tėvus, etikos pažeidimų ir savo veikloje niekada jokia forma nėra paminėjusi tėvų atstūmimo ar neišreiškusi susirūpinimo dėl šios problemos.
„Teismo ekspertizės centras, kurio veiklai, NTA teigimu, priskirtini teismuose dirbantys ekspertai – vaikų psichologai arba psichiatrai – atsakė, jog jie „tokių ekspertų neturi.”
Mūsų komentaras: Teismo ekspertizės centras, tiesą sakant, kartą prisidėjo prie pagalbos tėvų atstūmimo situacijoje, gal patys tai pamiršo: jie yra skyrę įspėjimą aršiai tėvų atstūmimą neigiančiai psichiatrei Astai Dervinytei-Bongarzoni. A. Dervinytė-Bongarzoni bandė paneigti kitų ekspertų nustatytą tėvų atstūmimą netirdama vaiko: Bongarzoni bandė „sudirbti” patį ekspertizės aktą, išvadindama jame nustatytą tėvų atstūmimą „istorine praeitimi”, tačiau nieko nepešė, tik, kaip minėjome, gavo už tai įspėjimą.
„Sveikatos apsaugos ministerija 2020 metais organizavo mokymus psichikos sveikatos specialistams. Mokymai netiesiogiai susiję su tėvų atstūmimo pasekmių, tokių kaip potrauminis streso sutrikimas, atpažinimu ir reagavimu.”
Mūsų komentaras: tėvų atstūmimas niekada nesukelia vaikams potrauminio streso sutrikimo, todėl SAM minėti mokymai galėjo būti, tėvų atstūmimo aspektu, niekiniai ar netgi klaidinantys.
( Asociacija prieš tėvų atstūmimą, R.Kvietkausko komentaras)
Straipsnį skaitykite čia: