Žinių radijuje bando atsakyti į šį klausimą Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Jan Maciejevski, antstolis S.Virbickas ir mediatorė O. Intė.

Asociacijos Prieš Tėvų Atstūmimą komentaras:

Daugelis pasisakymų šioje laidoje – įdomūs ir teisingi, tačiau… nei vienas pašnekovas matomai nesuvokia, kad vaikų nuteikinėjimas prieš kitą iš tėvų yra smurtas.

08:20 antstolis teigia, neva prievarta prieš vaiką negalima. Tokia pozicija neteisinga! Vaikai šiose situacijose patiria smurtą, todėl prievarta būtina.

11:30 teisėjas J. Macijevskij teigia, neva negalima nepaisyti vaiko norų. Netiesa! Vaikų nuteikinėjimo atvejais vaiko norai faktiškai niekada neatitinka jų interesų.

13:15 teisėjas J. Macijevskis teigia, neva nuteikinėjimas – ne nusikaltimas, o tik vaiko teisių pažeidimas. Netiesa! Nuteikinėjimas yra psichologinis smurtas prieš vaiką, neretai sunkaus laipsnio.

Mediatorė O. Intė, manome, privalėjo paminėti, kad mediacija netinka sunkaus smurto atvejais, kadangi nemaža dalis laidoje nagrinėjamų situacijų yra sunkus smurtas.

Gal todėl, gerbiami laidos dalyviai, kad nesuprantate esmės, Jūs ir dūsaujate, kad šiose situacijose sunku kažką pakeisti. Supraskite: vaikų nuteikinėjimas yra smurtas prieš vaikus. Šis smurtas turi pavadinimą: TĖVŲ ATSTŪMIMAS (PARENTAL ALIENATION). Pasiskaitykite, please, šis košmaras turi baigtis. Nesuvokiantys, kad tai yra smurtas, tampa smurto sąjungininkais!

P. S. labai įdomi teisėjo J. Macivevskij mintis 25:12, kad skyriumi gyvenančio iš tėvų bendravimo su vaikais tvarkos nustatyti iš esmės neįmanoma, kaip ir nustatyti grafiko naudotis tualetu. Pritariame. Skyriumi gyvenančio tėvo režimas apskritai yra daugiau iškrypimas, kažkokia anomalija, rudimentas. Ne be reikalo pažangesnės šalys atsisako skyriumi gyvenančio iš tėvų instituto apskritai, ir pereina prie lygiavertės tėvystės.

Laidą žiūrėkite čia: